Ekonomický dopad Green Deal velmi negativní pro Evropskou Unii: „horší potraviny, vyšší ceny a větší dovoz“

Vědci z Wageningen University & Research (WUR) provedli výpočet plánů Evropské unie, takzvaného „zeleného údělu“ evropského komisaře Franse Timmermanse. A závěry nejsou výběrové řízení!

Pokud Zelená dohoda Evropské unie projde, opravdu se střelíme do nohy. Podle vědců je nejpravděpodobnějším scénářem, že zemědělská produkce klesne mezi 10 a 20%. Kvalita potravin se sníží a výnos na hektar se sníží.

Pro spotřebitele to v praxi znamená, že lidé budou muset platit více za méně potravin nižší kvality. To samozřejmě nikdo nechce, mnohem více se bude muset dovážet. To také znamená vyšší ceny pro spotřebitele, i když je to špatné pro klima. Bude muset být mnohem více dopravy.

V makroekonomickém měřítku je zelená dohoda také ranou pro Evropskou unii, protože je mnohem méně pravděpodobné, že bude vyvážet, zatímco dovoz se zvýšil. Objem dovozu se podle De Telegraaf může dokonce zdvojnásobit.

Politika klimatu a udržitelnosti zní velmi hezky, dokud nebudete konfrontováni s výsledkem. Na energetickém trhu to nyní začínáme vidět s rostoucími cenami plynu a tlakem na elektrickou síť. Pokud se zelená dohoda stane realitou, všimneme si ji také v supermarketu.

Účinky nebyly vůbec zohledněny, protože všechny klimatické zisky, které Evropská unie přináší, jsou zcela zničeny zeměmi, jako je Čína. A jakmile se ekonomicky úplně zničíme, zbytek světa se bude těšit na idealistické klimatické plány, které budou předloženy v jejich vlastní zemi. V důsledku toho bude také ztracena příkladná role, kterou GroenLinks a D66 ‚ ers předstírají, že s takovou politikou získají.

Hovor od editorů: kvůli koronakrizi má DDS, stejně jako mnoho jiných webů, těžké časy. Chceme mít vše zdarma pro každého, aby si mohl přečíst, takže jsme závislí na reklamě pro náš příjem. Firmy ale mají finanční problémy, takže nemají moc co dělat. I z toho můžeme vidět důsledky. Proto náš hlasatel pro vás, naši čtenáři: prosím, podpořte nás! Můžete provést měsíční nebo jednorázový dar prostřednictvím spolehlivého holandského systému BackMe. Prosím, udělejte to a pomozte DDS zůstat ve vzduchu!

Pořád to neuvidí. Jemná slova jsou stále důležitější než tvrdá realita, kterou nakonec dohánějí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *