Frits Bosch: oholíme se!

1. Klaas přichází s korunní slávou: value homes to box 3, zatímco před několika lety sám radil splatit hypotéku co nejvíce, aby se snížily dluhy. Dobrý majitel domu, který udělal to, co Knot řekl, nyní dostane člena na nos, pokud Knotův plán projde. Krádež! Odřízněte! Za „tísnivé případy“to chce kompenzovat formou daně z příjmu. Kdo o tom rozhodne? Sigrid Kaagová? Nebo Mark Rutte? Pokud je vláda z hlediska peněz malíčková, je najednou mnohem méně „dojemných případů“? Knot chce uzavřít jednu díru druhou. Nedělej to!

2. daň z kapitálového přiznání je zachována: 30% při předpokládaném výnosu 4% = 1,2%. Krádež! Odřízněte!

3. hodnota WoZ vlastního domu absurdně stoupá kvůli nárůstu hodnoty domu. Obecní daně prudce stoupají. Odřízněte!

4. zdražení plynu: odstřihněte se!

5. růst cen pohonných hmot: odstřihněte se!

6. inflace eroduje příjmy a bohatství: odříznuto!

7. Požadavky na „klimaticky neutrální“, solární panely na střeše: odřízněte!

To je lepší finanční hack vlády, která potřebuje peníze a dostane je od občana.

Jedním z viníků je Klaas Knot. Ve funkci je už deset let. Je nejvyšší čas, aby ho nahradil někdo, kdo zná jeho práci. Knot opravdu dělá všechno špatně. Ztratili jsme svou měnovou suverenitu. Knot nyní křičí špatné zprávy o absurdně vysokých cenách nemovitostí, zatímco on sám k tomu přispěl nízkými úrokovými sazbami. ECB systematicky záměrně prosazuje úrokové sazby prostřednictvím svého masivního programu zpětného odkupu dluhů. To, co již bylo trendem poklesu úrokových sazeb, byla ECB vystavena dalšímu tlaku. Knot tam seděl a díval se na to.

Důvodem, proč nemovitosti a akcie jdou tak vysoko, je to, že úrokové sazby tlačí centrální banky. Pro střadatele a důchodce je asociální, pokud úrokové sazby zůstanou nízké, zatímco inflace stoupá.

Občané platí záporné úroky ze svých úspor a zůstatek je dále erodován inflací. De Nederlandsche Bank, DNB, je bezzubý tygr: měnové záležitosti byly zadány ECB externě. Pan Uzel dělá co dělat nemá activistically, ale nedělá, co by měl dělat, podle jeho zadání, a to přispět ke zdravému měnové politiky prostřednictvím jeho příspěvku k ECB. Knot nedává svůj hlas dostatečně slyšet na úkor našich slabších členů společnosti. Je důležité, že máme prezidenta, DNB, kdo chápe, že Evropská Centrální Banka zavedla nás do kravaty. Potřebujeme prezidenta DNB, který nás odtamtud dostane. Převzít kontrolu!

Úroková sazba by se měla normalizovat směrem k ultra-dlouhodobé úrokové sazbě 4%, která se podle Knota „nikdy nevrátí“. Ale ano, máš. věnujte pozornost rostoucí inflaci. Úrokové sazby jsou už léta na absurdně záporné úrovni. Půjčka peněz by měla být spojena s platbou úroků. Koneckonců, Nežijeme tady v islámské zemi. Vyšší úrokové sazby jsou nejkratší cestou k sociální normalizace: nižší ceny pro životaschopné bydlení, menší nerovnost bohatství, úspory náhrada úroků a valorizace důchodů. Knot není politicky nezávislý, ale měl by být v této pozici.

„Nemůžeme nechat jižní Evropu zbankrotovat“ je falešný argument: nemůžete nechat slabé v naší společnosti platit za prosperitu (zkorumpovaných) cizinců. Nízká úroková sazba navíc prospívá těm, kteří vidí obrovský nárůst kapitálu, zejména v obchodních hodnotách, kvůli absurdně nízké úrovni úrokových sazeb. Současná struktura je taková, že nerovnost bohatství je udržována a dále zvyšována. Kupodivu to není politická záležitost, ale měla by být v životní velikosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *