Frits Bosch: Střadatel, důchodce a člověk na ulici se v caminadově zprávě o vývoji příjmů neuznávají

Zprávy Ústředního statistického Úřadu, statistik nizozemsko, a profesor Koen Caminada, Univerzity v leidenu, který byl složen s pomocí CBS), uvádí, že koopkrachtontwikkeling pracovníků, a že nerovnost příjmů je poměrně skromný, to je v naší zemi. To jsou staré zprávy. Víme už tak dlouho, že takzvaný Giniho koeficient, který měří příjmovou nerovnost, je u nás poměrně nízký. Je pravda, že existuje samozřejmě několik skupin, které se snaží obejít svůj příjem, a to je nyní široce diskutováno. Ale podle mého názoru skutečný bolest je především na straně kapitálu: obrovské dluhy domácností, které se stanou ještě více problematické, když úrokové sazby (konečně) jít nahoru a odpočet úroků z hypoték je zrušen.

Domácnosti s problematickými dluhy
CBS o tom má jasno následovně. „Dne 1. Října 2020 mělo Nizozemsko více než 614 tisíc domácností s registrovanými problematickými dluhy. To je 7,6% všech soukromých domácností. Na začátku roku 2020, před pandemií koronaviru, to bylo 7,9 procenta. Mezi zájemci vzrostl podíl domácností se živnostníkem nebo někým s flexibilní smlouvou.

To je zřejmé z obnovené dashboard Overdrachtproblemen v amsterdam marriott hotel (Overdrachtproblemen v sara ‚ s boutique), které CBS sestaven jménem Ministerstva Sociálních Věcí a zaměstnanosti. K 1. říjnu 2020 neměl ve 42,2 procentech domácností s evidovanými problematickými dluhy nikdo práci zaměstnance, což je častější než domácnosti bez problematických dluhů (39,9 procenta). Podíl domácností s problematickým zadlužením bez zaměstnance se v průběhu roku mírně zvýšil.

K 1. lednu nemělo zaměstnance 41,1 procenta domácností s problematickým dluhem oproti 39,7 procenta domácností bez problematického dluhu. Domácnosti s problematickými dluhy mají větší pravděpodobnost, že doma bude bydlet jedno nebo více dětí. K 1. říjnu 2020 mělo 45,3% domácností s problematickým dluhem jedno nebo více dětí ve srovnání s 31,4% domácností bez problematického dluhu.”

Střadatel, důchodce A Muž na ulici jsou oholeni
Představte si malého živnostníka, který si musí vybudovat vlastní důchodový majetek. Tato osoba bude šokována, když uvidí, jak se jeho těžce vydělané peníze scvrknou o 60% během několika let, v závislosti na inflaci, se současnou zápornou úrokovou sazbou a daní z kapitálových výnosů, vrh.

Vrh předpokládá výnos 4% nad 30 000 eur, ale získaný výnos není 4%, ale mínus 1%, záporná úroková sazba. Jedná se o dvojí vládní loupež: záporný úrok a vrh. Navíc důchodci a důchodci nejsou nikdy kompenzováni za ztrátu kupní síly v důsledku inflace. „Záporná úroková sazba a vrh jsou dočasné“. Jak dočasné je dočasné. Keynes řekl: „z dlouhodobého hlediska jsme mrtví.”

Úrokové sazby klesají silou ECB ve prospěch jižní Evropy. To znamená, že střadatel a důchodce loví síť tak dlouho. Nic se s tím neudělá. „Muž na ulici“ nevidí tento mechanismus. Je to asociální. Inflace navíc roste. Spořitelna, důchodce a člověk na ulici se teď všichni oholí. Žádné úrokové výnosy, dokonce i záporné úroky a vaše aktiva jsou erodovány inflací. Děkuji!

Viníkem jsou absurdně nízké úrokové sazby
Nízká úroková sazba navíc prospívá těm, kteří vidí obrovský nárůst kapitálu, zejména v obchodních hodnotách, kvůli absurdně nízké úrovni úrokových sazeb. To bez pocení. V USA, říkají, TINA, neexistuje žádná alternativa, pro investice. Není divu, že nerovnost roste. Současná struktura je taková, že nerovnost bohatství je udržována a dále zvyšována. Kupodivu to není politická záležitost, ale měla by být v životní velikosti.

Caminada report nabízí jednostranný a tedy zkreslený obraz. Střadatel, Penzion A Muž na ulici se nepoznají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *